טיפים לצילום ילדים בטבע

קייק סמאש קיצי לבן

הורים רבים מצלמים את הילדים ללא הרף ומתעדים אותם באירועים משפחתיים שונים, בטיולים, בבית ובאירועים מרגשים שונים נוספים. רוב ההורים מצלמים את הילדים באמצעות הסמארטפון או על ידי מצלמה דיגיטלית קומפקטית, לכן כדאי אחת לתקופה להגיע גם לסטודיו של צלמת משפחה וילדים כדי ליהנות מצילום מקצועי באיכות גבוהה ומיום כיף מגבש בסטודיו המאובזר. יחד עם זאת, כאשר מתכננים טיול או קמפינג בחיק הטבע, תנאי הצילום שונים בהשוואה לתנאים בבית או בסטודיו המאובזר, לכן כדאי ללמוד כמה טיפים מצלמת מקצועית המתמחה בין היתר בצילומי משפחה, ניו בורן, תינוקות וילדים.

סבלנות היא שם המשחק

כאשר מצלמים ילדים כדאי להתאזר בסבלנות, וחשוב לזכור כי צילומי ילדים מחייבים גם מצלמה איכותית וניסיון. הילדים נוטים לזוז, להתרוצץ ולהתפזר לכיוונים שונים בדיוק כאשר מנסים ללכוד אותם לתמונה יפה בטבע, ואין טעם להתעצבן אם הצילום לא יוצא מוצלח, מאחר ותמיד אפשר לצלם פעם נוספת עד שזוכים לתמונה המדהימה והמרשימה ביותר, תמונה שתוכלו לשתף ברשתות החברתיות ולשלוח לסבים ולסבתות כדי לקצור מחמאות ולא מעט לייקים.

צילום פורטרט של ילדה עם פרחים

לצלם בגובה עיניו של הילד

כאשר מצלמים ילדים בחיק הטבע, למשל מול הגלים בחוף הים, ליד מעיין או מול נוף מרהיב עם צמחייה ירוקה, הרים ומרחבים פתוחים, מומלץ להקפיד לצלם את הילדים בגובה העיניים שלהם, ולא של ההורה. זווית הצילום קריטית כדי להשיג תמונה מנצחת ומרשימה, כך גם דמותם של הילדים בצילום תהיה קרובה יותר למציאות.

תאורה נכונה ומחמיאה

תנאי התאורה משפיעים על איכות הצילום, לכן כאשר מצלמים ילדים בטבע כדאי להתמקד בשעות בהן התאורה הטבעית מחמיאה ורומנטית יותר, בעיקר בשעות אחר הצהריים כאשר זווית השמש אינה יוצרת צל קשה. כמו כן, כדאי לחפש מקום מוצל ולצלם בו את הילד, אף כדי להימנע מתמונה קונטרסטית מדי כדאי לוודא כי גם הרקע מאחורי הילד מוצל. הכלל הוא להקפיד על תאורה רכה ומחמיאה, וכדאי להימנע מצילומים כאשר השמש קופחת מעל.

צילום ניובורן לתינוק ביער הקסום

להמתין לרגע המתאים ביותר לצילום

כל צלם מקצועי יודע כי צילום ילדים אינו דבר של מה בכך ונדרש ניסיון רב ויש להתאזר בהרבה סבלנות. לכן, כדאי להמתין עם הצילום לרגע המתאים ביותר, הן מבחינת מבטו של הילד, הרקע ותנאי התאורה והן מבחינת הסיטואציה במקום. מומלץ לנסות לצלם את הילדים כאשר הם אינם מבחינים במצלמה, ואין טעם לנסות לביים אותם כיוון שהתמונות הטובות והמרגשות ביותר הן תמונות טבעיות שמשקפות את המציאות.

בגדים נוחים וצבעוניים

יש להתייחס לרקע ולנוף מסביב כדי להתאים בגדים וליהנות מצילום צבעוני ואיכותי. לכן, כאשר מתכננים לצלם את הילדים בטבע כדאי להגיע עם תיק ובו מספר בגדים להחלפה, אך חשוב לוודא כי הילדים לובשים בגדים בעיצובים ובצבעים שונים. אגב, בגדים בגוון אחיד וללא הדפסים ונוצצים עדיפים לצילומים בטבע. כמו כן, כדאי להימנע ממריחת קרם הגנה לפני הצילום, ואם בנות המשפחה מעוניינות להתאפר ולהתגנדר לקראת הצילומים, כדאי להגיע עם ציוד מתאים ועדיף לבחור באיפור עדין המדגיש את היופי הטבעי של הילדים.