טיפים לצילום כלבים – כך תצלמו את הכלב שלכם בבית ובחוץ

צילומי סטודיו לכלב שלכם

הכלב נחשב לחברו הטוב ביותר של האדם עוד מהעת העתיקה.

ניתן לראות ציורי קיר במערות ברחבי העולם עם תמונות של כלבים ובעליהם, ציורים של אמנים מפורסמים עם כלבים מאושרים ולא מעט תמונות איכותיות ומרהיבות ביופיין באתרים שונים באינטרנט. יחד עם זאת, כאשר מנסים לצלם את הכלב האנרגטי מגלים כי מדובר במשימה מורכבת, מאתגרת ולא פשוטה, לכן כדאי לדעת כי אפשר להגיע לסטודיו של צלמת מקצועית המתמחה בין השאר בצילום חיות, ילדים, משפחה ועוד.

אם אתם מגדלים כלב להנאתכם לבטח אתם מעוניינים לצלם אותו בבית, בטיולים בחיק הטבע, בגינת כלבים, בחוף הים וכדומה. כל חובבי הכלבים מצלמים את חיות המחמד שלהם מכל זווית אפשרית, כך הם נהנים מאלבום תמונות מרהיב, מתיעוד טיולים ובילויים משותפים עם הכלב וממזכרת מרגשת לכל החיים. כדי לסייע לכם לצלם כלבים פנינו לצלמת מקצועית כדי להכין עבורכם טיפים מקצועיים לצילום חיות מחמד.

תנאי תאורה

באופן כללי, עדיף לצלם חיות מחמד באור טבעי, לכן מומלץ לצאת החוצה עם הכלב לחצר הפרטית, לפארק ירוק ומטופח, לגינת כלבים עם מתקנים ססגוניים, או לבחור יעד אחר כמו חוף הים, נחל, שמורת טבע וכדומה. ברוב המקרים כדאי להימנע משימוש בפלאש (מבזק אור) כיוון שאם הכלב יביט לעבר המצלמה תראו בצילום כלב עם עיניים אדומות, למרות שבדגמים מתקדמים של מצלמות יש אפשרות להסיר את אפקט העיניים האדומות.

הכלב זז, משתולל ומסרב לשתף פעולה

כלבים, כמו ילדים קטנים, יוצאים החוצה ומתחילים לזוז ולנוע לכל עבר. זו אחת הבעיות המוכרות בצילום כלבים, לכן כדאי להמתין עם הצילומים עד שהכלב נרגע, ועדיף לבחור מקום מוכר לכלב, כך הוא פחות יזוז וירגיש יותר בטוח, ורוב הסיכויים שהוא ישתף אתכם פעולה וישמש כדוגמן הצילום שלכם.

אגב, אפשר לנסות להרגיע מעט את הכלב באמצעות חטיף שהוא אוהב, אך אם הוא מסרב לשתף פעולה אפשר לחזור הביתה, ולצלם את הכלב ליד חלון גדול כדי ליהנות מתאורה טבעית רכה, נעימה ומחמיאה.

קשר עין

קל יותר לצלם כלבים שעברו אילוף כיוון שהם ממושמעים ומצייתים להוראות הבעלים. אם הכלב אינו מאולף חשוב לשמור אתו על קשר עין, להפגין סמכותיות ולהוכיח לו מי המנהיג של החבורה, וככלל כדאי לשבת ליד הכלב ולצלם אותו בגובה עיניו ולא ממבט על.

סבלנות

כל צלם חיות מקצועי יודע מניסיונו האישי כי נדרשת סבלנות בעת צילום כלבים וחיות מחמד אחרות. צלם מקצועי יתקרב לכלב כדי לרכוש את אמונו, לדאוג לכך שהכלב רגוע ושלו, ובדרך כלל הוא ירגיל את חיית המחמד לנוכחות המצלמה, להבזקי האור בסטודיו ולרעשים הנלווים לצילום. צלם מקצועי יצלם את הכלב מזוויות שונות, הוא יצלם הרבה תמונות ורק לאחר מכן הוא יבחר את הצילומים היפים ביותר, ובהתאם לצורך ילטש אותם בפוטושופ.

בסטודיו אפשר לבחור רקע מתאים לבחירה, אפשר גם לצלם מול מסך ירוק ולהשתיל רקע יפהפה באמצעות תוכנות גרפיקה מתקדמות.