טיפים לצילומי משפחה

 כשמתאפשר מאוד עוזר לצלם עם חצובה

כשהמצלמה שלנו על חצובה ולא מסתירה את הפרצוף שלנו זה מאפשר לנו לתקשר עם המצולמים ביתר קלות.

רוב האנשים לא ממש אוהבים ומרגישים בנוח להצטלם, התפקיד שלי כצלמת מקצועית הוא לעזור להם להיות נינוחים, ליצור איתם קשר עין, להנחות אותם, לחייך אליהם, לעשות פרצופים על מנת למשוך את תשומת ליבם של הילדים הקטנים. הרבה יותר קל לעשות את כל זה כשאני לא מתחבאת מאחורי המצלמה

לחשוב ולתכנן מה לובשים לצילומים

הדרך הקלה ביותר היא שכל בני המשפחה יהיו מתואמים ביניהם מבחינת סגנון וצבע.

אני ממש אוהבת סגנון קז’ואל, ולכן ג’ינס וחולצה לבנה מסתדר לי מצוין. כמובן שכל צבע אחר שבוחרים זה גם אחלה. אפשר גם להחליט שכולם לובשים צבעי פסטל בהירים. או כולם עם חולצה שחורה. נשים יכולות כמובן ללבוש שמלה.

  העמדה בצילומי משפחה

כשמכוונים משפחה כיצד לעמוד או לשבת בצילומי משפחה, ישנם כמה דברים חשובים לשים אליהם לב. כדי ליצור העמדה מעניינת ולא כזו שנראית כמו תמונה מחזור בבית ספר, רצוי שתהיה אינטראקציה כלשהי בין המצולמים. במידה והילדים קטנים יחסית, הם יכולים לשבת על ההורים. ממש לא חייבים מבט למצלמה. כדאי ליצור כמה מישורים בתמונה, ולהימנע מלהעמיד את כולם באותו מישור.

הכוונה היא שכל ראש יגיע לגובה קצת אחר. שלא כולם יהיה בשורה אחת ובאותו גובה.

כמו מן משחק כסאות שבו הכול משתלב בהרמוניה. אפשר להשתמש בכיסאות, שרפרפים, כדי להגיע לגבהים שונים ומדורגים. ליצור קווים אלכסוניים ולא קווים ישרים בקומפוזיציה.

מה עושים כדי לא להיראות כמו בול עץ

הרבה פעמים אנשים לא מרגישים משוחררים בתמונות משפחה. הם לא רגילים להצטלם.

אפשרות מומלצת היא להפעיל מוזיקה שהם אוהבים, משהו שייתן להם הרגשה מוכרת ונוחה, וירפה את השרירים.

אנשים תמיד נראים נינוחים יותר כשהם נשענים לצד מסוים, לדוגמה כשהמשקל של הגוף נשען יותר על רגל אחת, גם בישיבה מומלץ להישען יותר לכיוון מותן ימין או שמאל. שהגוף לא ייראה ישר ונוקשה או סימטרי מדי.

הדרך הכי קלה להסביר למצולם איך לעמוד או לשבת היא פשוט להדגים לו ואז הוא לא ירגיש מובך.

הכנות

הכוונה היא לשיחות שהרבה פעמים הורים עושים לילדיהם לפני צילומי משפחה, ובהן הם מבקשים מהילדים “להתנהג יפה” ולשתף פעולה, לחייך יפה. לדעתי אלו שיחות מיותרות שסתם מציבות רף של ציפיות ויוצרות לחץ על הילדים. אפשר וכדאי לומר להם אנחנו הולכים להצטלם ולעשות כיף כל המשפחה ביחד, יהיה ממש כיף. יש משהו שבא לכם להביא לצילומים? משחק אהוב, בובה אהובה. משהו שייתן לילדים תחושה מוכרת. אם מדובר בילדים גדולים יותר אפשר לערב אותם בבחירת הבגדים ולתת להם לבחור בגד שאהוב עליהם.

בזמן הצילום עצמו, גם לילדים מוזיקה תמיד עושה פלאים. תשאלו על שירים מוכרים שהם אוהבים. בדרך כלל עדיף לא לחלק לילדים הוראות, אלא פשוט לתת להם לשחק ולצלם תוך כדי. להפריח בועות סבון. לשים בובת גרב על כף היד ולהשמיע קולות. כשאני מצלמת קטנטנים אני חוזרת להיות ילדה בעצמי ומשתטה. משמיעה קולות מצחיקים יורדת לגובה העיניים שלהם ועושה להם פרצופים. שרה שירים ומזייפת לגמרי.

ואפרופו להשתטות

כשהמוזה כבר שורה על כולם, האנרגיות טובות, והמשפחה כבר מרגישה משוחררת, הכי כיף זה לעשות תמונות משפחה ברוח שטות…. שבהן לא צריך ” להיראות יפה” ואשפר פשוט לעשות פוזות מצחיקות, להשתטות ולעשות פרצופים מצחיקים, למעוך אחד את השני, לקפוץ, לרקוד, לטפס על הכתפיים של אבא או אמא, ובעצם כל מה שבא לכם.

 

קראו עוד על צילומי משפחה במאמרים הבאים: