מתי הזמן הנכון לצילומי הריון?

צילומי הריון בסטודיו מקצועי בסגנון רומנטי

תקופת ההריון ארוכה וגדושה בחוויות מרגשות, בשינויים גופניים ונפשיים, במתחים ובשמחה, ולמעשה זו אחת התקופות המדהימות ביותר בחיי רוב הנשים. ההריון נמשך כ-9 חודשים, למרות שכיום מקובל למנות את התקופה בשבועות, כלומר 40 עד 42 שבועות מרגע ההתעברות ועד הלידה. בתקופה זו הנשים מפתחות מודעות גבוהה לגופן, יש לא מעט שינויים הורמונליים וכמובן שינויים גופניים כמו בטן ההולכת וגדלה, וכדי ליהנות ממזכרת מרגשת מהתקופה המיוחדת נשים רבות מגיעות לסטודיו מקצועי של צלמת כדי ליהנות מצילומי הריון.
טרנד צילומי ההריון הגיע אלינו מאמריקה, בדיוק כמו טרנדים מלהיבים אחרים כמו צילומי קייק סמאש וצילום תינוקות. את הצילומים מבצעים בדרך כלל בסטודיו    המאובזר בגלל התנאים הנוחים והציוד המקצועי, אך במקרים מסוימים אפשר לבצע את הצילומים גם בביתה של האישה או במקום נוח ואינטימי אחר.

צילום הריון אמא ובת

צילום הריון אמא ובת

 

 

הזמן הנכון והמומלץ ביותר לצילומי הריון

הזמן הנכון והמומלץ לצילומי הריון עשוי להשתנות מעט בין הנשים, אך בדרך כלל הצלמים המקצועיים ממליצים להצטלם בתקופת ההריון שבין תחילת החודש השביעי ועד סוף החודש השמיני, כלומר בין השבועות 28 עד 34. אמנם, הבטן ההריונית מגיעה לשיא תפארתה רק לקראת סוף תקופת ההריון (חודש תשיעי), אך בתקופה זו נשים רבות סובלות מכאבים ומיחושים שונים, מבצקות ברגליים, מסימני מתיחה על העור וכדומה. כמו כן, לקראת סוף ההריון רוב הנשים מתקשות בפעולות שגרתיות בגלל הבטן, והן גם סובלות מתחושת כבדות, הן הולכות בצורה מעט מגושמת והדבר בא לידי ביטוי בצילומים.
לכן, מומלץ לבצע צילומי הריון בגבעתיים או בכל מקום אחר, בהתאם ליישוב בו אתן גרות, בין השבועות 28 עד 34 להריון.

להרגיש נוח עם בטן הריונית גדולה

נשים מתקשות לחשוף את הבטן ההריונית הגדולה לעיני המצלמה, הן חייבות להרגיש נוח עם עצמן, לשהות במקום נעים ומכיל, ובדרך כלל הן יעדיפו שצלמת מקצועית תצלם אותן. בצילומי הריון מתמקדים בבטן לכן חשוב ללבוש בגדים מתאימים, ובעיקר נוחים. כדאי להגיע לסטודיו עם תיק ובו מספר בגדים להחלפה, כאשר ההמלצה היא ללבוש בגדים החושפים את הבטן אך שומרים על צניעות ומסתירים אזורים אחרים כמו החזה והאגן. לכן, חולצות מכופתרות, סטרפלסים וביגוד נוסף יכול להתאים יותר, ובנוסף אין לשכוח אקססוריז ואביזרים שונים כדי לשדרג את הצילומים וליהנות מתמונות מקוריות ומדהימות ביופיין.

איפה להצטלם?

נשים בהריון מרגישות הכי נוח בביתן, לכן יש המעדיפות להצטלם בחדר השינה וברחבי הבית, במקום צילומי הריון בסטודיו. כמו כן, אפשר להצטלם בחוץ, אין כמו צילומים בחיק הטבע של אישה בהריון המר

גישה נוח עם עצמה וגופה, עם גלים וחול, עצים, פרחים וכדומה. אם מחליטים על צילומי חוץ כדאי לתאם עם הצלמת בשעות הבוקר המוקדמות או אחה"צ, כאשר התאורה מחמיאה יותר.
כמובן שאפשר לקבוע יום צילומים גם בסטודיו, כך אפשר לבלות במקום מספר שעות וליהנות מחוויה ייחודית לבד, עם בני המשפחה או עם חברה טובה. צוות הסטודיו עוטף את הנשים בהריון, מתחשב בהן ולאחר שהאישה מרגישה יותר משוחררת מול המצלמה כולם נהנים מהחוויה ובסוף האישה זוכה לאלבום תמונות מרהיב ומקורי ולמזכרת מרגשת לכל החיים.